תכנון נסיעה ליפן

תכנון נסיעה ליפן. קיץ, חורף, סתיו, אביב.

מאז שיפן נפתחה שוב לעולם ולישראלים בכלל. יש הרגשה לא מופרכת שהישראלים יכבשו את יפן באביב הקרוב. הפורומים בנושא יפן מפוצצים בשאלות, חוויות והמלצות מה לראות ומה לא לראות.

אז אני ממליץ לחשוב טוב ולהרגיע. מה שנקרא "לשתות הרבה מים קודם כל".
להבדיל מישראל, ביפן יש באמת ארבע עונות.
טוקיו חמה ולחה מתל אביב בקיץ, קרה יותר מירושלים בחורף. מי שעולה בחורף צפונה לטוהוקו יתקל בחגורת השלג הגבוה והעמוקה בעולם. הרבה מטרים של שלג לא ס"מ.

יש אנשים שאוהבים לבלות במועדונים, בריקודים. יש אנשים שמעדיפים לאכול אוכל משובח ולא לצאת יותר מידי. כל אחד וכוס התה שלו.

אם פעם ראשונה ביפן, תפנימו את העובדה שתראו 100 דברים חדשים, אבל תפספסו עוד אלף. זה בסדר זה הגיוני. יפן ענקית, מלאה אתרים, היסטוריה והמון ניגודים. היפנים רואים את ההבדלים כביכול קטנים בין האזורים השונים.
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ביפן, אבל בענק.

נגמרה התקופה של טיולים "עשר ארצות בעשרה ימים" כך גם ביפן. אם פעם ראשונה. קחו את הטיול בנחת. יש גבול כמה מקדשים אפשר לראות, כמה גנים וכמה ארמונות. במקום לרוץ ממקום למקום כמו עכברים מורעלים, תחליטו על מספר מקומות שחשוב לכם לטייל בהם. קחו זמן להתבונן, להפנים לספוג.
אל תפחדו לשכור מכונית, לרדת מהכביש הראשי. יפן האמיתית לא נמצאת רק בטוקיו או אוסקה. היא נמצאת ביערות, באזור הכפרי וגם בדרום וגם בצפון.

לפני ששואלים מאה שאלות בפורומים או אותי הסנוב הקטן, תעשו שעורי בית. תקראו, תבינו את הגיאוגרפיה הענקית של יפן 3000 ק"מ, את עונות השנה. את המערכת התחבורתית המפוארת. מותר לא לדעת הכול על יפן. אף אחד לא מצפה ממכם. כן חשוב ללמוד קצת, להבין קצת. בשבילכם לא בשבילי.

אני מתחיל להדריך ביפן מהחודש הבא. אני רק יודע משנה לשנה כמה אני לא יודע. מצד שני שואל וחוקר המון. כל סיור מותאם למסייר. אוכל, תרבות, תכנון עירוני. מועדונים, בילוים ליליים, זה לא אני. יש הרבה דברים שאני לא יודע על טוקיו או יפן. מותר.