יפן בגובה המחצלת

מה מיוחד ביפן בגובה המחצלת? האמת, את זה אני אתן לכם להחליט. אני כן יכול לספר על ההדרכות והסיורים שלי ביפן.

בקצרה אציג את עצמי:

שף בועז צאירי, שהביא את המטבח היפני לירושלים בשנת 1994, זה אני.

למעלה משלושים שנה עוסק באוכל יפני. עשרים שנה הייתי השף והבעלים של מסעדת סאקורה, המסעדה היפנית שהקמתי בירושלים ואחר כך גם של הסניף התל אביבי שלה. שתיהן היו הצלחה גדולה. מרכילות אני יודע, אנשים אומרים שהן היו מסעדות יפניות מעולות ולפחות כמה רבבות שנהנו. אולי יותר.

רגע של צניעות: היום – גם בזכותי – רבים בישראל יודעים שהמטבח היפני הוא לא רק סושי והוא מתבסס על מסורת רבת שנים. מסורת שטרחתי ועמלתי ביפן, בקנדה וגם בישראל, להנגיש אותו לכל מי שרוצה להכיר את המיטב והטעים של המטבח המיוחד הזה.

יש לי שורשים בתימן, ליטא וגם רומניה. אני נשוי ליפנית ואב לארבעה ילדים. הבכור עובד כשף במסעדה הצרפתית בטוקיו, יפן. השיגעון שלי במטבח היפני החל בצפון בריטיש קולומביה. קנדה. שם התוודעתי למטבח היפני והתאהבתי בצעירה יפנית, לימים אשתי. כשחזרתי עם קיוקו לישראל פתחתי את מסעדת "סאקורה".

יש לי משפחה וחברים ביפן. אני לא אורח לרגע ואני מקפיד מאוד להעביר ללקוחות שלי, חניכים בקורסים לבישול יפני, לקוחות שרוכשים אצלי אוכל יפני – את המסורת היפנית באמצעות ההקפדה על חומרי גלם מעולים מתוצרת יפן.

השתלמויות בקולינריה יפנית
אני מגיע ליפן, בחודשי דצמבר 2021 עד ינואר 2023 , אחרי תקופה של היעדרות מסיבות מובנות ואערוך שם סיורי תרבות ואוכל.
אחרי עשרות התמחויות בנושאי קולינריה בטוקיו ולמעלה משלושים שנות ניסיון, אשמח להעביר למי שירצה להצטרף את פלאי הפלאות המטבח היפני.
הנה, מדוע כדאי להצטרף לסיורים שלי:
כדי לראות מקומות מיוחדים שמתמחים בחומרי גלם.
כדי לראות אזורי קניות עתיקים ששרדו מאות שנים.
כדי להכיר אנשים שמתמחים באומנויות עתיקות יומין בלב יפן המודרנית. מקומות שמרכזים תוצרת ואומנות מרחבי יפן תחת גג אחד.
אני יודע איך נראים חיי היומיום של יפנים שחיים בעיר לא מתיירת. ילדים שהולכים לבית הספר, לגן, אבא הולך לעבודה. מה עושה אימא? איפה היא עושה את הקניות? איך קונים ביפן? מה קונים ואיפה?
פרט חשוב מאד:

בטוקיו יש למעלה ממאה אלף מסעדות. כן, זו לא טעות. בדיוק מהסיבה הזו קל ליפול ואני יכול להביא כל אחד ואחת מכם/ן למסעדה שבה תקבלו את האוכל הכי טוב ממטבח מסוים.

אגב, המסעדות הלא מכוכבות, לא נופלות ברמתן מאלה שקיבלו כוכבי משלן. המסעדות יגישו לנו גם בצהריים את המנות שבדרך כלל תקבלו רק בערב. כי זה חלק מהפריבילגיה.

לסיכום, מה תקבלו שתצטרפו לסיורים שלי ביפן:
היכרות עם המטבח היפני האמיתי
היכרות עם החברה היפנית וחיי היומיום

תאכלו במסעדות הכי טובות את תפריט הערב… כבר בצהריים ובעיקר יהיה נעים וטעים.

אני עורך סיורים ברמות שונות של התעניינות.

סיורי אוכל שנותנים הבנה כללית של המטבח היפני. שכולל סיורים בטוקיו באזורים שונים, חנויות ומסעדות שמתמחים באוכל מסוים, או באוכל מאזורים ייחודים ביפן. להלן סיורי "חגורה לבנה".

סיורי המיועדים לאנשים שיפן זורמת להם בעורקים הרבה שנים. יש הרבה כאלה. צריכים שאפתח עבורם את האוצר הזה שנקרא המטבח היפני.
סיורים לא רק במסעדות וחנויות. הכרה של הספקים, הם אלו שמכירים את הענף לעומק. לדוגמא אצות נורי. ארבע הצבעים של המרכיבים את הנורי.
להלן סיורי "חגורה כחולה".

לאנשי אוכל שזה עיסוקם ופרנסתם סיורים שקשורים להקמת עסק, למידה של מטבח יפני מסוים. מה אפשר לייבא לישראל ומה אי אפשר.
להלן סיורי "חגורה שחורה".

בנוסף יש הסיור של יפן מחוץ לקופסה. יפן הפרברית. מחוץ לכרך הגדול.

כל זאת על מנת לקבל ממד נוסף של יפן שלא רואים כלל בטיולים "רגילים".

להתראות